Žádné tajemství: 1 fatální chyba neustále devastující život naivních lidí

Až se zase pro něco nadchnete… nedělejte tuto 1 největší chybu. Jinak jen ztrácíte svůj čas. Jde o nejčastější chybu lidí, kteří chtějí změnit svůj život. A neustále selhávají. I to podle mne souvisí s tím, že 1 ze 3 Čechů trpí depresí.

 • “Změním svůj život!”
 • “Zhubnu 10 kg!”
 • “Začnu posilovat!”
 • “Budu věnovat víc času rodině!”
 • “Budu míň pracovat!”
 • “Budu jíst zdravě!”
 • “Zbohatnu!”

Znáte tyto věty?

Ruku na srdce. Každý je známe. A kdo říká, že ne, tak právě lže. Každý zatoužíme mít lepší život, ale jen zlomek lidí toho dosáhne. Jak se dozvíte v následujících odstavcích.

Takové kolektivní záchvaty nadšení mívá drtivá většina lidí pravidelně 31.12. Rok co rok. Protože právě přelom roku bude magickým znamením. “Já to zvládnu. Víc nadšený přece už být ani nemůžu. Nic mě nezastaví,” hraje člověku v hlavě při husí kůži a ohňostroji po půlnoci.

Jenže ejhle… Když se 2.1. ráno člověk nafutruje k prasknutí, často si už ani nevzpomene na svůj před necelými 2 dny nejdůležitější závazek života – střídmý stravovací styl. A tak podobně.

Největší omyl a nepochopení

Člověk se snaží změnit jen pomocí momentálního nadšení. Té krátkodobé motivace. A to je ta největší chyba. Nadšení má tu vlastnost, že den po dni vyprchává. Až vyprchá úplně. Hned to vysvětlím…

Je například nadšený, že na jeden rok končí a jeden začíná. Využít na začátku sílu nadšení je vynikající krok. Ale to je teprve začátek.

“V souboji mezi potokem a kamenem zvítězí vždy potok – ne však kvůli své síle, nýbrž kvůli vytrvalosti.” – H. Jackson Brown

Naše staré návyky nám brání

Nedáme-li si pozor, zárodek možné změny totálně zdevastují a převálcují naše staré návyky. Návyky, které jsme buď zdědili, nebo jsme si je sami vytvořili. Tyto návyky jsou podvědomé. Jsou to věci, které děláme automaticky (a děláme je pravidelně a vytrvale). Co možná i vy děláte automaticky? Například…

 • Když si odpoledne jdete pokaždé koupit sladkou koblihu nebo zákusek, abyste se uklidnili a přišli na jiné myšlenky (proto vám roste pupek a zadek).
 • Když na někoho křičíte za volantem (proto se vám zdá, že těch blbců je stále víc a křičíte častěji).
 • Když si jdete zapálit cigaretu a uklidnit se (proto se těšíte na každou další krizovou situaci, protože se těšíte na dalších 7 nikotinových minut).
 • Když si doma krájíte kus bůčku namísto 20 minut chůze (proto jste stále častěji u doktora s nevysvětlitelnými bolestmi).
 • Když utrácíte za zbytečnosti, abyste se cítili lépe (proto žijete od výplaty k výplatě).
 • Když marníte čas čučením do bedny a říkáme tomu odpočinek (proto je vám často z nejasných důvodů špatně a býváte nevrlí).

To je jen pár špatných návyků. Život je s nimi opravdu těžký.

Nyní je čas vybrat si nové návyky

Zvyk je železná košile, jak praví české lidové přísloví. A je setsakramensky těžká.

Následující větu si zapište za uši, na zrcadlo, do diáře, na ledničku, do peněženky i na televizi:

Člověk se nikdy nezmění pouhým nadšením. Člověk se trvale změní vždy pouze pomocí pravidelnosti a vytrvalosti.

Bude se vám to hodit. Věřte mi.

Co s tím a co teď?

Je potřeba použít sílu momentálního nadšení a přetavit ho v pravidelnost a vytrvalost.

První krok nebo první den je nejtěžší. S každým dalším opakováním je to snadnější. Je však třeba pravidelně a vytrvale, den po dni a krok za krokem, budovat nový návyk.

Jak změnit svůj život? Za 5 minut!

Utíkejte od každého, kdo vám říká, že to není tak jednoduché, protože on už to vzdal… Není v tom žádná věda. Opravdu!

Varování: Začněte opravdu pomalu, jinak nic nezměníte a semelou vás vaše staré návyky. 5 minut denně bohatě stačí.

 • Chcete zhubnout? Každý den 5 minut ráno pravidelně cvičte nebo jděte obejít svůj dům. Během dne si pak dobře rozmyslíte, co sníte.
 • Chcete zbohatnout? Každý den 5 minut každé ráno studujte bohaté lidi, čtěte jejich životopisy, studujte jejich návyky a hledejte způsoby, jak můžete zbohatnout vy.
 • Chcete věnovat více času rodině? Každý den 5 minut ráno věnujte úvahám, jakých činností se během dne vzdáte, abyste mohli být se svou rodinou. Nezapínejte televizi, nesledujte davová média a zapomeňte na nedůležité činnosti a budete mít rázem spousty času.
 • Chcete žít zdravě? Každý den 5 minut každé ráno věnujte zdravé snídani a naplánujte si jídelníček na tento den.

Zapomeňte na “chytráky” z okolí, kteří vás budou pomlouvat a schazovat. Neřešte je. Není to vaše věc. Dělejte to pravidelně a vytrvale. Vytvořte z toho návyk a trvale se změníte. To vám garantuji. 

Není to snadné. To je pravda. Ale přesně proto jsme vytvořili SMS kouče, který lidem každý den pomáhá trvale změnit život. Přečtěte si skutečné příběhy lidí >>