Terry Fox: Rakovina a kluk, který odhodil strach a postavil se jí čelem

Mám tu pro vás jeden rychlý, moudrý tip a příběh o obrovské odvaze a vytrvalosti. Jistě vám nebude úplně neznámý. Má jméno Terry Fox. Toho v 18 potkala rakovina, on se s ní však vzorově vypořádal. Koncem článku a lekcí budete jistě šokováni! Najdete zde i zásadní lekci, která vám pomůže pokračovat i ve chvíli, kdy už opravdu nemůžete.

Obyčejný kanadský kluk se stal legendou díky mnoha charakterovým vlastnostem. O co šlo? V 18 letech mu lékaři sdělili zdrcující zprávu: „Máte sarkom kostí (rakovinu kostí).“ Následkem toho mu amputovali pravou nohu. Představte si to… Je vám 18, celý život před sebou, a najednou tohle… Co teď?

Následoval sled událostí, které by málokdo předpokládal. Při dlouhodobém pobytu v nemocnici viděl hodně bolesti, a to i u malých dětí. Nejčastěji byla tím důvodem rakovina. On se rozhodl bojovat. Nemohl jen tak nečinně přihlížet. Ale jak? Přišly na řadu otázky: „Co s tím mohu udělat?“ nebo

„Rakovina? Jak ji mohu porazit nebo zabránit v dalším ubližování?“

Protože miloval atletiku, rozhodl se, že dá světu vědět skrze běh. Jeho úvahy vykrystalizovaly v plán: Vydám se napříč celou Kanadou! A že to nebyl jen nějaký sen dokázal, když v jeden den zdolal vzdálenost maratonu (tedy přes 42 kilometrů). A další den znovu. Takto zdolal 5373 kilometrů!

Svým typickým poskakováním s protézou drtil téměř každý den maratónskou vzdálenost. Déšť, sníh, zima – nic ho nezastavilo. V jeho srdci hořelo jeho poslání: „Musím pomoci lidem s rakovinou.“

Jeho snem bylo, aby každý Kanaďan přispěl na výzkum rakoviny 1 dolar (tedy aby jen v Kanadě vybral na léčbu rakoviny 30 milionů dolarů). Bláhové? Možná, on ale VYTRVAL – rakovina nerakovina.

Výsledkem bylo, že jen díky Terrymu lidé přispěli na léčbu rakoviny 24,6 milionu dolarů! Ač Terry nedoběhl až na druhý konec Kanady, Maraton naděje se na jeho počest běhá ještě dnes po celém světě. Na internetu si můžete přečíst mnohem víc (i vidět třeba v tomto videu – https://www.youtube.com/watch?v=ZF8k8hpyp_A).

Snažil se doběhnout k dalšímu sloupu

Když se Terryho Foxe ptali, jak to vlastně udělal, že vydržel takto nelidské tempo, navíc s protézou, čelil neduhům počasí, každý den dřel až do posledních sil, téměř usínal únavou přímo při běhu, ale jeho poselství ho hnalo stále kupředu, odpověděl: „Vždy jsem se snažil doběhnout k dalšímu sloupu.“

Pouze se snažil doběhnout k dalšímu sloupu… To není žádný složitý cíl, že? Ačkoli věděl, že cílová páska leží na východním pobřeží Kanady, svou POZORNOST vždy směřoval jen k „následujícímu sloupu“. A slavil obrovský úspěch!

Není to náhodou lekce, ze které bychom se od tohoto mladého kluka mohli naučit i my? Jakkoli úžasný, zatím nedostižný fantastický život si přejeme jednou žít, jaký obrovský cíl chceme splnit, musíme jít „sloup po sloupu“ – krok po kroku – den po dni. PRAVIDELNĚ a VYTRVALE!

V opačném případě se zařadíme do té fronty věčných ufňukánků a stěžovačů, kteří uvažují pilulkově, chtějí všechno hned a nejsou ochotni pro sebe ani ostatní udělat nic navíc. A když vidí někoho úspěšného a spokojeného, je to pro ně hajzl zlodějská, podvodník a měl štěstí. V této frontě je velká tlačenice a nežije se tam nejlépe… V této frontě spokojený a vyrovnaný život nehledejte.

Proto pokračujte. Sloup po sloupu. Den po dni. Pravidelně a vytrvale. Pokud vytrváte, vše se co nevidět začne zlepšovat. Až se to jednoho dne povede!

Chcete ještě jeden tip? Krok po kroku se vám bude pokračovat lépe, pokud budete znát smyslové nastavení vašeho mozku. Jednoduše odhalíte kód k vašemu mozku, který od nás máte ZDARMA. Udělejte si Test smyslových center mozku >>