Proč má láska tak vznešenou moc? Přinášíme definitivní rozluštění této záhady!

Zeptám se vás na pár důležitých věcí. Co je to láska? Co o ní víme? Proč má láska tak impozantní moc? Co pro nás tento pocit znamená? 

Když přijde na řadu láska, hovoříme o něčem nehmotném. Mluvíme o pocitu, který existuje jen v našich srdcích a mysli. Tento pocit má neuvěřitelnou moc. Přináší štěstí, naplnění a neskonalou radost.

Přesto láska má jako mince dvě strany. Strach, hněv a frustrace je taktéž typickým jevem tohoto unikátního pocitu. Teoreticky před námi stojí ten nejvíc talentovaný herec na světě. Může hrát dvě zcela odlišné postavy, aniž by vypadnul z role.

Proč láska dokáže takové divy?

…, protože je láska nádherná stejně jako nebezpečná

Láská dokáže být nádherná. Ten pocit je nepopsatelný. Naschvál. Jak se cítíte, když myslíte na svou životní lásku? Věřím, že s hlavou v oblacích. A co teprve neměřitelná láska vašeho dítěte. Vždyť to má své rodiče prakticky za bohy. Na tohle slova nestačí. Přesto to stojí za to!

Zároveň je láska enormně nebezpečná. Nejtěžší životní zkouškou je láska neopětovaná. Taktéž může váš protějšek být citlivý jak “kámen”. I to způsobuje z dlouhodobého hlediska nemalé trable.

Jednoduše, láska je pro lidi co touží jít dál v životě stejným směrem. Pokud prahnete po odlišných věcech, hrozí nepříjemný náraz.

…, protože láska nepodporuje logiku

Stává se, že člověk plný lásky často přehlíží realitu. On či ona vidí svůj protějšek v úplně jiném světle. Přitom ostatní ví, že jde o skutečnou osobu s chybami, které se neslučují s “normálním” vztahem.

Láska vás nutí přimhouřit oči nad logickým uvažováním. Buďte opatrní. Je velmi jednoduché se stát obětí klamu.

…, protože láska znamená přijetí bez souzení

To značí přijmout osobu takovou jaká je. Nepleťte si tento fakt s předchozím bodem. Nemluvím teď o případném násilí, podvádění, apod.

Jako příklad lze uvést nesoulad ve vedení domácnosti nebo financí. Existuje totiž mnoho lidí, kteří se snaží své partnery změnit. Bohužel to ve většině případů neskončí dobře. Je docela snadné přijmout pozitivní stránky člověka. Nemusí to být tak jednoduché s těmi negativními. Nakonec je stejně nutno pochopit, že nikdo není dokonalý.

Skutečná a pravá láska začíná ve chvíli, kdy svůj protějšek přijmete se vším všudy. Jste přece dva jedinci, kteří si zaslouží být přijati bez jakéhokoliv souzení.

A přesně o tomhle se skládají krásné básně, příběhy a romantické balady.

Přeji vám mnoho zamilovaných a láskyplně prožitých dní. Díky tomu přeci ten život stojí za to!

Chcete poznat blíže sebe sama? Toužíte zjistit jaký vztah preferujete? Udělejte si ZDARMA Test smyslových center mozku. Výsledky, které přijdou pečlivě zpracované do e-mailu, vám ukážou cestu.