5 úžasných věcí, které se začnou dít, až budete trávit čas sami se sebou

Proč se lidé bojí trávit čas sami se sebou? I pár minut o samotě vás může obohatit na mnoho dní dopředu. Nevěříte? V tomto příspěvku vám předložím zajímavé důvody, proč je výhodné občas strávit čas jen se svým vlastním já. 

“V samotě lze získat vše, vyjma charakteru.” – Stendhal

1. Budete čerpat energii

Když jste sami, můžete se zbavit všeho stresu a zátěže. Rozveselíte se a rozdmícháte všechno negativní. To vám dá prostor pro něco nového, svěžího. Nové nápady a myšlenky. Ujasníte si priority a to vám pomůže v budoucím rozhodování.

2. Zjistíte, kdo jste

Čím chcete být? Co je vaše poslání? S kým ho chcete sdílet?

Ve chvíli kdy se dostanete do kontaktu se svými pocity, je o dost jednodušší nalézt cestu k odpovědi. Ono totiž sami před sebou jsme málokdy schopni si něco nalhávat.

3. Budete více nezávislí

Brzy začnete zjišťovat, že radost a spokojenost není vnější faktorem. Vše je závislé na rozhodnutí vašeho vnitřního já.

Budete pozitivněji nahlížet na svou budoucnost, protože samota vám dá silný vnitřní hlas, kterému je jedno, co si myslí ostatní okolo vás. Bude mu záležet jenom na tom, co si myslíte o sobě.

4. Ještě více se zamilujete

Nemůžete milovat ostatní, dokud nebudete milovat sami sebe. Ať už chcete nebo ne, životní spokojenost začíná oceňováním a objevováním svého já.

I díky této nově nabité znalosti začnete naplno oceňovat vaše vztahy. Zjistíte co je pro vás důležité a toho si budete vážit.

5. Budete přicházet věcem na kloub

Život je plný výzev a zároveň i rozptýlení. Opravdu nelze pochopit jak se věci mají, pokud je tolik “rozptylovačů” v pozadí.

Pokud chcete získat jasnější obrázek a vidět věci více z osobní perspektivy, budete muset trávit čas sami se sebou. 

Chcete lépe pochopit sebe sama? Udělejte si ZDARMA Test smyslových center mozkuVýsledky, které přijdou pečlivě zpracované do e-mailu, vám k vytouženému cíli dopomohou!