Nikdy nebude ta správná příležitost ani okamžik. I tak se do všeho pusťte naplno!

Přemýšleli jste někdy nad tím, že teď není vhodná doba? Ať už na začátek podnikaní, sport či na změnu stravy?

“Nečekejte na mimořádnou příležitost. Chopte se přítomného okamžiku a učiňte jej skvělým. Slabí lidé čekají na příležitosti, silní je vytvářejí.” – Orison Swett Marden

Nikdy nebudete připraveni na svůj první koncert. Nikdy nebudete na 100% připraveni na závěrečnou zkoušku či nikdy nebudete dostatečně připraveni na zahájení vašeho ambiciózního projektu. Mohli jste se naučit písně lépe nazpamět, nastudovat více otázek či zjistit větší množství odborných názorů na váš projekt.

Jestliže tak učiníte v 98% případů vám ujede vlak. Ztratíte životní příležitost. Tahle lítost vám může sebevědomí srážet klidně i několik let.

Proto vykročte a:

Chopte příležitost do svých rukou

Jak jednou řekl francouzský karikaturista André Gill:

“Člověk nemůže objevit nové oceány, pokud nemá odvahu ztratit břeh z očí.”

Každého z nás potká strach. Strach z toho co nás na cestě potká. Vysoká překážka, tvrdý pád či obrovské selhání? Myslíme si, že nám chybí znalosti a zkušenosti čelit nové výzvě.

Pravdou je, že se (doopravdy) nikdy nebudeme cítit 100% připraveni, když se naskytne životní příležitost – obrovská šance.

Lidé, skupiny a společnosti rostou díky nové filozofii. Risk je nová jistota.

Udělejte první krok a nekoukejte se zpět

 Je důležitější proč a nebo jak? Zkusili jste někdy říci “ano” a teprve následně jste hledali řešení jak na to?

Nová příležitost nás učí udělat ještě další krok. Začít znovu objevovat sebe sama, rozběhnout se do neznáma. Opustit zónu pohodlí ve které jsme se naučili žít.

Je pravda, že příležitost zahrnuje nejistotu a znamená občas i nemalé potíže. Sama o sobě nepřichází se zárukou úspěchu a spokojenosti. Jedna věc je přeci jen jistá. Budeme se rozvíjet a růst z prožitých zkušeností. Pokud neuspějeme, dokážeme se poučit z prožitých chyb a do budoucna je nebudeme opakovat. 

Nikdy nebudete vědět zda můžete uspět dokud to nezkusíte a neposunete své hranice. 

Jak kdysi napsal známý bralizský lyrik a novelista Paulo Coelho:

“Život je nepředvídatelný. Když to nejméně očekáváme, postaví před nás výzvu. Nemá žádný smysl předstírat, že ji nevidíme, či nejsme dostatečně připraveni. Příležitost nepočká. Život se neohlíží zpět.”

Učiňťe první krok a udělejte si ZDARMA Test smyslových center mozku. Výsledky, které během několika minut dorazí do vašeho emailu, budou dalším ohromujícím důkazem čeho dokonalého je vaše osobnost schopna!