Les Brown a jeho inspirující příběh aneb cesta plná překážek a naděje

Světoznámý speaker a úspěšný podnikatel, kterému se postavilo do cesty snad vše, co mohlo. On ale využil své odhodlání, stal se multimilonářem a své úspěšné návyky dále předává světu. Jeho projevy poslouchají statisíce lidí. Bezpochyby lze říci, že vychoval mnoho úspěšných následovníků. A to pro mnoho z nich byl Leslie poslední naděje žít plnohodnotný život. Jak toho všeho dosáhl? Jaké překážky musel zdolat? Odpovědět si můžeme jeho nejznámějším citátem.

“Pokud nejste ochotni žít život s rizikem, tak nemůžete růst, pokud nemůžete růst, tak nemůžete využít svůj potenciál. Pokud nemůžete využít svůj potenciál, tak nemůžete být šťastní. A pokud nemůžete být šťastní, tak o čem život vlastně je?“ – Les Brown

Leslie vykoukl na svět 17. února 1945 v Miami společně se svým bratrem Wesem. Během šesti týdnů života je potkala první rána. Byli dáni k adopci. Naštěstí si je do péče vzali hodní rodiče a dělali pro ně vše, co bylo v jejich silách. Bohužel, i tak si občas oba procházeli těžkými časy. Leslie ve škole propadl dvakrát po sobě, určili jej mentálně zaostalým a byla mu přiřazena zvláštní výuka!

Vyčítal si, že na ostatní děti nestačí, že je pomalejší. Se svým trápením se svěřil svému učiteli. Ten neváhal a moudře odpověděl: “Na tom nezáleží. To pouze znamená, že musíš pracovat usilovněji.” Tyto slova naděje si vzal k srdci, a započal s vytrvalou prací na svém cíli. Den po dni.

Ptáte se co bylo jeho cílem? Toužil se stát DJem. Při nejbližší příležitosti zašel do místního rádia. Manažerem byl na místě odmítnut. Na druhý den se vrátil znovu. Odpověď byla stejná. Na radu svého učitele to zkusil znovu, další den. Kdoví jestli se manažerovi rádia zalíbila Leslieho píle, a nebo se obával, že by brzy přišel se stejným dotazem, jelikož čtvrtý den dal našemu vytrvalci první úkol. Poslal jej pro kafe. Zanedlouho se posunul na vysněnou pozici DJe, dále na manažera. Do několika let vlastnil firmu s miliardovým obratem. Taktéž se stal světoznámým motivačním speakerem.

A to se potýkal se s exekucí, první žena jej opustila. Naštěstí mu zůstali ambice, píle a cílevědomost. Ochotně přespával na podlaze kanceláře a sprchoval se na toaletách. Přesto to dokázal! Jeho odhodlání porazilo životní neduhy. Vyzkoušejte se položit jednu otázku. Doopravdy do toho dáváme vše?

“Rozdíl mezi úspěchem a pádem je dělat věci pořádně a skoro pořádně.” – Edward Charles Simmons

Chcete si být jisti, že do tohoto dáváte vše? Vyzkoušejte ZDARMA Test smyslových center mozku. Do 10 minut získáte na email pečlivý rozbor, který vám pomůže získat odpovědi a navede vás na tu správnou cestu.