Jste připraveni získat práci snů? 4 ověřené kroky jak ovládnout pracovní pohovor

Potká to každého z nás. Pracovní pohovor. S největší pravděpodobností se získání tohoto místa výrazně projeví ve vašich životních standardech. Když to vše shrneme, toužíte po tom uspět. Jenže máme tu jedno ale. Nedokážete se uklidnit. Napadá vás tisíce možných i nemožných trapasů. Čím déle čekáte, tím více se přesvědčujete, že na to nemáte, že se něco pokazí. Máme zde pro vás 4 doporučení, které vaše šance na oslnění o mnoho zvýší.

“I nejpodrobnější mapa světa vás nikam nedovede, když nevíte, kde se právě nacházíte.”  – Zig Ziglar

1. Buďte připraveni na vše

Dle Jany Bártíkové, odbornice na přijímací pohovor, je nutná minimálně 1 hodina přípravy. Jinak je vaše účast naprosto zbytečná. Potřebujete znát společnost, zákazníky, konkurenci. V neposlední řadě i sebe samotného.

Není ani v silách Herkula vědět na co se vás budou ptát. Jestliže ale víte jak se chcete prezentovat, vždy si najdete cestu jak představit sebe sama – i když přímá otázka nepadne. Pokud to pomůže, nebojte se vytasit s poznámkami. Budete se cítit sebejistěji a navíc ukážete svůj zájem o nabízenou pozici.

2. Využijte zákonu interakce

Člověk si dokáže o vás udělat obrázek za pouhé tři vteřiny. I kdyby jste měli kabelku od Prady a oblek od Armaniho, ve chvíli kdy podáte ruku jako “leklá ryba”, jste znevýhodněni. Držte tělo vzpřímeně, mějte pevný stisk, udržejte oční kontakt a úsměv. Tohle obrátí štěstěnu na vaši stranu!

3. Své slabiny sdělte na začátku

V roce 1970 psychologové Edward Jones a Eric Gordon z Dukeovy univerzity provedli studii, kde zkoumali míru sympatií u člověka, který uvedl své slabiny na začátku a na konci hovoru. Výsledek byl jednoznačný. Lidem byl mnohem sympatičtější člověk, který svou slabou stránku uvedl ihned. Bylo to bráno jako znak otevřenosti.

Doporučujeme tuto studii převést do reálného života. Pozvedněte svou důvěryhodnost a sdělte své slabiny, než na ně přijde samotný personalista. Naopak své největší trumfy vytáhněte z rukávu až na konec.

4. Buďte sami sebou

Nejdůležitější krok ze všech. Vyzkoušejte do popředí posunout upřímnost a to nejlepší z vás samotných. Svou praxi nenafukujte, ani o ni nelžete. Jakýkoliv náznak falše personalista ihned rozpozná. Jsou na to totiž školeni. Byla by škoda, aby pro vás pracovní pohovor skončil dříve než začal.

A hlavně se dobře vyspěte. Jakmile přijde váš den “D”, budete se na vše koukat s větším nadhledem.

Chcete poznat silné stránky vaší osobnosti? Vyzkoušejte zdarma Test smyslových center mozku. Za 10 minut získáte 3 strany v PDF do vašeho emailu. Výsledky, kterou mohou změnit váš život!