Proč je důležité budovat extrémní pozornost?

Je tu doba informací. Je proslulá nejen svou rychlostí, ale i enormním objemem informací kolem nás, které již minimálně 10 let není schopen jedinec pojmout. Jak z toho ven? Odpovědí je extrémní pozornost!

A objem informací dál roste geometrickou řadou. Vyhrává vždy ten, kdo má správné informace, a to co nejrychleji.

Myslíte a cítíte, že nemáte správné odpovědi? A víte proč? Dost pravděpodobně jste zatím nevybudovali, jak mi říkáme, extrémní pozornost.

Extrémní pozornost… ale na co?

A zde se právě nachází ten zásadní zvrat, protože tady se nachází myšlenka, která obrací dosavadní uvažování úplně naruby.

Svět je zaměřený na informace a data, na “know-how” (neustálé omílané “nou-hau”) – vědět jak. Know-how je málo. Je potřeba jít ještě dál a znát “know-why” – vědět proč.

A kdo hledá, vždy najde. To je zákon – jde o jinou interpretaci zákona akce a reakce.

Úspěšný a spokojení lidé mají hluboce zakořeněný návyk extrémní pozornosti a neustálého kladení otázek typu: “Proč…?”, “Co když…”, “Jak bychom mohli…?”

Pamatujte:

V otázkách je síla. V otázkách je vše, co potřebujeme. Hledejte správné otázky a najdete správné odpovědi.

Je potřeba si uvědomit, že každý z nás má tendence trošku jiné. Tedy že každý z nás má úplně jinou tendenci soustředit se na kladení otázek i hledání odpovědí. Obě varianty mají své výhody, ale i nevýhody. Jaké je vaše aktuální nastavení? Zjistěte aktuální nastavení svého mozku!