7 krátkých, ale přesto efektivních tipů jak zapojit cvičení do ranního procesu

S jakou ochotou ráno vstáváte z postele? Jste plni energie a nebo po pár hodinách stále myšlenkami jinde? A co tak ke všemu přidat ranní cvičení? Možná si budete myslet, že jsem se zbláznil. Jenže ranní cvičení vám probudí metabolismus. Nabudí vás na delší dobu než oplatky “BeBe”. Nejen to! Vyčistíte si hlavu před náročným dnem.

Jenže co dělat, když se vám prostě a jednoduše nechce? Přinášíme vám 7 krátkých, ale přesto osvědčených triků jak na to. 

“Nemůžeš? Přidej!” – Emil Zátopek

1. Nastavte si minimálně 4 budíky

Jelikož většina z nás jsou tvrdí spáči, doporučujeme minimálně 4 budíky s odstupem 5 minut po sobě.

2. Dejte si večeři minimálně 3 hodiny před spánkem

Kateřina Cajthamlová, specialistka na stravování, doporučuje poslední jídlo 2-3 hodiny před spánkem. Bude se vám dobře spát, nebudete mít k ránu rozhozený žaludek a lépe se vám bude vstávat!

3. Připravte si oblečení na cvičení

Noc předem si připravte všechno potřebné oblečení. Nejlépe na místo, které nepřehlédnete. Tím si zajistíte hladký přechod k fyzické aktivitě.

4. Motivujte se

Jakmile vstanete, pusťte si do uší hudbu. Pozitivní a plnu energie. Cokoliv elektrizujícího co ve vás probudí nadšení a radost! Pak vše půjde jak po másle.

5. Udělejte si z toho zvyk

Neexistuje lepší způsob, jak si nenechat ujít ranní cvičení, než z něho udělat součást našeho života.

6. Stanovte si cíle

Jasně definujte svou ranní rutinu. Naplánujte si všechna různá cvičení či bežecké trasy, které hodláte absolvovat. Minimalizujete množství ranních rozhodnutí, které by vás mohli rozptylovat. 

7. Zapojte partnera či partnerku

Vždy je zábavnější dělat jakoukoliv činnost ve dvou. Má to i další důležitý efekt. Budete cítit větší zodpovědnost. 

“Když chceš změnit svět, začni u sebe. – Tomáš Baťa”

Stačí vydržet 28 dní a vaše tělo bude ranní cvičení považovat za činnost nutnou k bezchybnému životu. Určitě vás to začne bavit. Vaše tělo i vy si to rozhodně zasloužíte.

Víte, že vaše chování ovlivňuje nastavení vašeho mozku? Zjistěte jak na tom jste! Udělejte si ZDARMA Test smyslových center mozku. Během 5 minut vám do emailu dorazí pečlivě zpracované výsledky v PDF.