6 přesvědčivých důvodů proč “čtverkaře” potká větší úspěch a spokojenost (2. část)

Víte, že přes 90% velmi úspěšných lidí stěží zvládlo střední školu? Proč v naší zemi zastáváme všeobecně rozšířenou rovnici: premiant – úspěch? Realita je přitom úplně jiná. Záleží hlavně na vytrvalosti, píli a vaší ochotě pracovat.

Proč tedy „čtverkaři“ zažívají větší úspěch než ostatní? Přínášíme druhou várku přesvědčivých důvodů. 

” Vždy si vyberu líného člověka na složitou práci, protože vždy najde tu nejjednodušší cestu. – Bill Gates”

4. Vždy naleznou jednodušší řešení

Bill Gates. Osoba, kterou potkal úspěch ačkoliv se nemůže chlubit žádnými vysokoškolskými tituly. Přesto založil veleúspěšnou IT společnost Microsoft s aktuálním majetekem 81,2 miliardami dolarů. Do své firmy vybírá lidi velmi specificky. Nehledí na tituly a dobré známky ze studia.

Vyhlíží ochotu pracovat, snahu hledat to nejefektivnější a nejjednodušší řešení.

5. Následují své sny

Úspěch pochází z nadšení a lásky. Proto se většina “čtveřkařů” rozhodlo sledovat své sny.

Ono totiž 40% procent vysokoškolských studentů má obor co mu vybrali rodiče. Dalších 50% si svůj obor vybrali na “zkoušku”. Nejsou si totiž jisti svým posláním. Impozantním příkladem je Richard Branson. Ten opustil školu už v 15 letech. Nyní řídí jednu z největších společností na světě “Virgin”.

6. Pochopili co znamená boj

Úspěch vyžaduje emoční inteligenci, vytrvalost, vášeň a schopnost překonat selhání.

V podníkání a v životě si projdete vzestupy i mnoha pády. Nezáleží na tom jaké jste měli známky a čeho jste ve studiu dosáhli. Potká to každého z nás. Přeci jen skutečné životní lekce nastanou až při opuštění učebny.

Udělejte něco pro sebe!  Test smyslových center mozku. Během 5 minut získáte pečlivě zpracované výsledky v PDF do vašeho emailu. Odpovědi, které mohou změnit váš život!