5 věcí, které je potřeba přestat dělat aby vás potkal úspěch

Jak definujeme úspěch? Bude to koupě vysněného domu na pláži či vítězství v soutěži? Dá se považovat za úspěch perfektně ovládnutá role maminky? Všechno je svým způsobem správně. Úspěch znamená žít podle svých názorů, nikoho jiného. Úspěch je životní cesta.

“Nahoru musí každý sám, dolů už ti všichni pomůžou.”

Jak již mnoho z nás život překvapil, tu a tam se objeví překážka. Někteří překážkám podlehnou, jiní si to vezmou jako výzvu. Kdo myslíte, že bude mít navrch? Zaručím vám, že obě skupiny budou mít strach. Jen jedna ho ale využije. Podívejme se do té skupiny odolnějších. Pojďme zjistit co museli přestat dělat aby je potkal úspěch.

1. Přestali se vymlouvat

Již neobviňují ostatní za to, že nemají to co chtěli. Přestali ztrácet čas vytvářením výmluv a začali si hledat svou vlastní cestu. Zvládli akceptovat své chyby a díky tomu je již nikdy nezopakovali.

2. Přestali se zaměřovat na negativní věci

Čím více negativních myšlenek, tím menší kontrola nad tím co každý den činíte. Nebudete spokojeni dokud budete zaměřeni na nepříznivé podmínky svého žití. Zbytečně by jste propadali úzkosti.

Klidně se i vsadím, že toho pozitivního je ve vašem životě více. Zaměřte se na maličkosti. I úsměv dokáže divy.

3. Přestali hledat tu nejlehčí cestu

Vítězství neleží hned na konci údolí, kde dorazíme bez větší námahy. Pro větší radost ze sebe sama začněme stoupat na vyšší horu než-li je mount everest. Někdy je zapotřebí ukázat ze sebe to nejlepší, vyzkoumat své limity. Neustále se pokoušet rozvíjet svůj potenciál. To už je samo o sobě úspěch.

4. Přestali být nevděční

Vděčnost chová štěstí, ale také plodí úspěch. Jestliže se pokusíte být vděční za vše co vás ve vašem životě potká, jste předurčeni do dotáhnout daleko. Mnohdy se jedná o řídící kompas. Pomůže najít další krok.

5. Přestali se soustředit pouze na své potřeby

I když bude vaše konto překypovat penězi, jste neúspěšní pokud jste získali své bohatství na úkor někoho jiného. Dříve či později se vše opět obrátí proti vám. I samotný Randy Gage, světoznámý autor motivačních bestsellerů uznává, že nejlepší cestou jak uspět je pomoci někomu jinému. Vděčnost ostatních vás vyhoupne do sedla a zase budete o pár kroků napřed.

Pochopitelně je vždy na vás, kdy se rozhodnete udělat první krok. Je potřeba, ale nějaký udělat! Až teprve tehdy se věci začnou hýbat vpřed.

Jste si jisti vašich silných a slabých stránek?  Vyzkoušejte si ZDARMA Test smyslových center mozku. Do 10-ti minut získáte přehledné výsledky v PDF do vašeho emailu.

“Pokud tě něco malého nesežere, tak z tebe něco velkého bude.”