Timothy Ferriss: Živoucí důkaz, že paretův princip navádí k úspěchu

Guru moderního muže nebo Indiana Jones digitálního věku. To je jen několik z mála přezdívek pro velmi známého spisovatele, podnikatele a investora. Tři jeho knihy byly vydány i v češtině a slaví obrovský úspěch. Aby ne – jeho typy na zlepšení životního stylu mění životy! Kdo jiný vám taky ukáže, jak zhubnout aniž byste udělali jediný dřep? Či jak bohatnout a přitom mít dostatek volného času? Mám pro vás odpověď. Timothy Ferriss.

Tato odvážná osobnost vyrůstala v East Hapmtonu v New Yorku. Na zdejší prestižní univerzitě úspěšně vystudoval neurovědu a východoasijská studia. Přesto jsou v paměti lidí jeho jiná prvenství. V roce 1999 se stal vítězem národního šampionátu v čínském kickboxu, ke kterému přišel velice zajímavým způsobem. Velice chytře poodhalil skulinu v pravidlech. Za pomocí dehydratačních postupů donutil svého soupeře k technické chybě. Pro někoho neetické jednání, pro Ferrisse snaha udělat něco jinak, navíc v rámci pravidel. Nadále jako milovník tanga určil ohromující světový rekord v počtu otoček v tomto vášnivém druhu tance. V Guinessově knize rekordů je dodnes zapsáno jeho neuvěřitelných 37 otoček za minutu.

Jako nadšený sportovec s podnikatelským myšlením hledal varianty jak tyto dvě položky zkombinovat. Výsledkem se stala společnost BrainQUICKEN, která se specializovala na online prodej nutričních doplňků pro sportovce. Bylo to jeho poslední podnikání tohoto typu. Jeho touha po úspěchu byla obrovská. Většinu dne trávil ve svém podniku, u svého pracovního stolu. Kolikrát se stalo, že i přespal ve své kanceláři. Přesto zanedlouho začal přemýšlet nad tím, že to jde i jinak. Jednodušeji! Že to jde být bohatý a mít dostatek volného času. Netrvalo dlouho a začal samotnou myšlenku vyvíjet a aplikovat.

Firmu prodal a vrhnul se na to. Osobně experimentoval a hledal cestu. A podařilo se!  Všechny své poznatky shrnul do světového bestselleru Čtyřhodinový pracovní týden. V celé knize představuje poznatek, že luxusní život, který byl donedávna určen jen milionářům, je zde pro každého! Ke splnění těchto životních podmínek považuje Timothy za nejdůležitější tyto tři faktory: Paretův princip, Parkinsovy zákony a outsourcing. Čili hledal způsoby jak se dostat k jádru věci dříve než ostatní. Pokud vás zajímá jak minimalizovat životní náklady, či jak odejít bohatě do důchodu klidně ve třiceti letech, je kniha určená právě pro vás. Navíc při první vydání této knihy byl spuštěn i blog, kde si čtenáři obměňují zkušenosti a sbírají čerstvé informace přímo od autora.

V necelých 35 letech žije jako miliardář ve svých luxusních domech po celém světě. Investuje do společností, jako je Twitter nebo Facebook. Přednáší, motivuje další lidi, aby vykročili stejným správným směrem jako on a přitom si prostě užívali života. Je dokonalým příkladem úspěchu 21. století! 

Jste připraveni učinit první krok ke svému snu? Zjistěte si vaše silné stránky. Udělejte si ZDARMA Test smyslových center mozku. Během 10 minut vám zašleme pečlivý rozbor výsledků v PDF do vašeho emailu.