Proč vděčnost dělá náš život plnohodnotnější a spokojenější?

Co nám přínáší upřímná a pravá vděčnost? Může vděčnost ovlivnit náš život?

A jak! Popravdě, nevěřil jsem tomu. Naštěstí jsem dostal důvod se nad vším zamyslet. Bylo mi řečeno, že si ničeho nevážím. Prý nehledím na to co mám a koho mám. Pak mi to cvaklo. Po boku mi stojí má fantastická rodina, milující partnerka a nefalšovaní přátele. Vděčnost probudila mou mysl!

Z počátku jsem měl obavy, že nově nabité pocity zbrzdí mou cílevědomost a nadšení uspět. Bál jsem se, že zakotvím na mrtvém bodě. Jsem to blázen, viďte?

Chvíli trvalo než mi to cvaklo. Vděčnost mi umožňuje žít okamžikem! 

Jste stále na pochybách? Ukážu vám výsledky studií z renomovaných univerzit, že být vděčný dává smysl. 

Vděčnost nám přináší lepší fyzické zdraví

Vděčnost snižuje hladinu stresu.

“Vděčné srdce je opravdu zdravé srdce.”

Není žádným tajemstvím, že stres je hlavní příčinnou infarktu a dalších chronických onemocněních. Díky vděčnosti máte pozitivní výhledy do budoucna. Díky studii Paula Millse z kalifornské univerzity víme, že optimistům se zvyšuje mnohonásobně více odolnost každé buňky v těle.

Vděčnost vám přinese lepší spánek

Tohle má za následek důvěra. Ta díky upřímné vděčnosti roste do obrovských výšin. To naopak sníží stres a vy budete spát spokojeněji. Věřte mi, probudíte se jako znovuzrození.

Budete spokojenější

Sonya Lyobomirsky, z univerzity v Berkley, považuje vděčnost dokonce za nejúčinnější cestu k životní spokojenosti. Z výsledků studií této univerzity můžeme hlásat, že vděční lidé jsou spokojenější o více než 30%. To není zanedbatelné číslo.

Nenechávejte vděčnost propadnout osudu. Přeji, aby vám vděčnost otočila život k lepšímu.

Stále nevíte jak učinit první krok? Udělejte si ZDARMA Test smyslových center mozkuVýsledky, které přijdou pečlivě zpracované do e-mailu, vám ukážou cestu.