Motivace do každého dne aneb 3 citace z knih, které vás nabudí více než kofein

Jedete do práce v chladné, deštivé pondělí. Ztrápeně se kouknete směrem k tašce a uvědomíte si, že jste zapomněli svačinu. Již ode dveří si všimnete, že váš stůl je zaházen papíry. Tolik administrativní práce! V tu chvíli zatoužíte po hůlce Harryho Pottera. Vše by se jedním mávnutím vyřešilo. 

Naše vnitřní motivace je na bodu mrazu. Každý jsme zažili podobný den jako je tento. Lze zvrátit štěstěnu opět na naši stranu? Něktěří lidé hledají inspiraci v hudbě či přírodě. A co třeba knihy? Citujete-li z knihy ve správnou chvíli, bude vaše motivace pokropena živou vodou. Pomůže vám se soustředit na aktuální problém. Zaručeně vás to nakopne více než několik hrnků kafe.

 “Gratulujeme! Dnes je tvůj den! Máš mozek ve své hlavě a nohy ve svých botách. Můžeš si dělat co chceš a jít kamkoliv potřebuješ.” – Dr. Seuss, Oh the Places You’ll Go

Pro znalé anglického jazyka tuto knihu velmi doporučujeme, jelikož Dr. Seuss chce poukázat na jedinečnost dneška. Jedinečnost okamžiku. Každý den jsme svým pánem a vládneme nad svým osudem. Je jen na nás jestli si připustíme porážku a nebo vytrváme k úspěchu.

Co na tohle říká vaše vnitřní motivace?

“O tom, jací doopravdy jsme, mnohem více než naše schopnosti vypovídá to, co si sami zvolíme..” – J.K Rowling, Harry Potter a tajemná komnata

Znát své schopnosti je jedna věc.

Jste ale připraveni ukázat co se svými schopnostmi dokážete? To je to co odděluje úspěšné od neúspěšných.

” Probuzení začíná se slovy: Jsem tady a teď.” – Christopher Isherwood, Single man

Isherwood se snažil do knihy vložit určité poselství. To poselství se dá zúžit do pohých dvou slov. A to: život, nyní (teď).

Snaží se nás upozornit, že přesně v tento okamžik jsme tam, kde chceme být. Jelikož se jedná o naše vědomé rozhodnutí. Pokud přijdeme na to, že s tím nejsme spokojeni, máme vše udělat pro změnu.

A pokud chcete provést nějakou změnu, ať už malou nebo monumentální, postavte si plán (útoku). Vaše motivace dosahuje 100% ve chvíli, kdy si zapisujete a plníte své cíle. Vy sami budete pociťovat určitou zodpovědnost a to vás bude posouvat kupředu.

Víte, že záleží u silné vnitřní motivace na nastavení vašeho mozku? Zjistětě jak na tom jste! Udělejte si ZDARMA Test smyslových center mozku. Během 5 minut vám do emailu dorazí pečlivě zpracované výsledky v PDF.