Lidé často zaměňují příčinu s následkem

usmev-lekemVětšina lidí touží po úspěchu, protože jim chybí životní spokojenost.

Předpokládají, že jim ji úspěch přinese. Jenže úspěch v podobě jaké ho prožívají ostatní, přináší spokojenost pouze těm, kteří se dokáží radovat z toho, co dělají každý den.

Pokud věříte tomu, že úspěch přijde sebezapřením bez každodenní radosti z kroků za tím, čeho chcete dosáhnout, zjistíte, že pokud svého cíle dosáhnete, místo úspěchu zažijete dočasný pocit uspokojení.

A až se tak stane, budete se rozhlížet kolem sebe a hledat po jakém “cizím úspěchu” sáhnout nyní, když ten dosavadní vyšuměl do ztracena.

Lidé často zaměňují příčinu s následkem.

Mylně předpokladají, že úspěšní lidé prožívají radost ze života, jelikož jsou úspěšní. Přitom právě každodenní radost ze života je klíčem k úspěchu a především k trvalé životní spokojenosti.

Lidé, kteří si za svůj cíl zvolí každodenní radost z toho, co dělají, jak se chovají a kým se stávají, prožívají současně úspěch i spokojenost a dokáží vytrvat a rozvíjet to, co je v životě naplňuje radostí.

Vytrváme-li u toho, co nám činí radost, získáme obojí – úspěch a také životní spokojenost. Společně s nimi přijde také pozornost a respekt ostatních lidí. Tedy to, co si mnoho lidí představuje při vyslovení slova “úspěch”.

A to vše díky schopnosti zaměřit svou pozornost na to, co nám přináší radost do života.

Kdo dokáže zaměřit svoji pozornost na to, co mu přináší radost, dokáže snadno vytrvat.

A všichni ostatní…? Touží závistivě po úspěchu druhých…

Zaměřte svoji pozornost na to, co vám dělá radost a je současně přínosem pro vás i druhé. Vytrvat a uspět je v takovém případě jednoduché.

Proč?

Jak říká stará lidová moudrost: “S úsměvem jde přece všechno lépe!”.

-Jan Čepelka, autor SMSkouc.cz a workshopu Objev sám sebe